Liposukcje / Lipoliza

liposukcja zabiegLiposukcja to zabieg, który w sposób najbardziej skuteczny i nieodwracalny pozwala na pozbycie się zbędnych czy niepożądanych nagromadzeń tkanki tłuszczowej. Zabieg nie służy odchudzaniu, a modelowaniu sylwetki czyli likwidacji depozytów tłuszczu.

W ofercie posiadamy m.in: liposukcję laserową, liposukcję ultradźwiękową, lipolizę laserową i inne...

Depozyty te występują typowo w następujących miejscach: brzuch, talia wewnętrzna i zewnętrzna strona ud (tzw. bryczesy), wewnętrzna część kolan, broda i ginekomastia tłuszczowa u mężczyzn

W naszej Klinice możemy zaproponować 8 rodzajów zabiegów liposukcji indywidualnie ukierunkowywanych do potrzeb pacjentów.

SAL – tzw. klasyczna liposukcja, gdzie kaniule wprowadza się do tkanki tłuszczowej, podłącza się do specjalnego aparatu wytwarzającego ujemne ciśnienie co pozwala na odessanie uszkodzonej tkanki tłuszczowej.

PAL - czyli liposukcja wibracyjna wymaga urządzenia powodującego ruch kaniuli przód-tył co ułatwia uwalnianie komórek tłuszczowych z otaczających tkanek pozwalając na łatwiejsze ich odsysanie.

LALliposukcja laserowa (Smartlipo - lipoliza laserowa) w pierwszej fazie zabiegu do tkanki tłuszczowej wprowadzana jest kaniula ze światłowodem lasera. Wysoka energia emitowana przez laser rozpuszcza tkankę, dodatkowo koaguluje naczynia co powoduje mniejszy uraz dla pacjenta. Następnie rozpuszczony przez laser tłuszcz jest odessany. Dodatkową korzyścią tej metody jest napięcie skóry przez podgrzanie jej przez laser co jest bardzo korzystne szczególnie dla pacjentów ze zmniejszoną elastycznością skóry lub jej nadmiarem.

WAL - Body Jet tzw. liposukcja wspomagana strumieniem wodnym. Podczas liposukcji WAL kaniulą podawany jest pod ciśnieniem specjalny roztwór, który uwalnia komórki tłuszczowe z tkanki łącznej oszczędzając jednocześnie bardziej włókniste struktury (nerwy i naczynia). Substancja ta jednocześnie znieczula operowany obszar oraz zwęża naczynia krwionośne, minimalizując krwawienie. Tą sama kaniulą jest odsysana wraz z niepożądanymi komórkami tłuszczowymi.

Zabieg za pomocą metody WAL umożliwia przeszczepienie odessanej tkanki tłuszczowej w inne miejsce, np. w piersi.

NILVibrolipo liposukcja rotacyjna. Nowoczesna metoda odsysania wykorzystująca patent belgijskiej firmy. Kaniula wibracyjna wykonuje ruchy w trzech płaszczyznach i emituje infradźwięki co powoduje uwolnienie tłuszczu z otaczających struktur włóknisto-naczyniowo-nerwowych.

Metoda bardzo efektywna i małoinwazyjna.

VASER Lipo® - Liposukcja ultradźwiękowa – jest to liposukcja ultradźwiękowa, która umożliwia efektywne usuwanie niechcianego tłuszczu z obszarów ciała. Każdy ma specyficzne obszary na swoim ciele, które są bardziej narażone na gromadzenie się tłuszczu, nawet przy stosowaniu rygorystycznej diety i ćwiczeń. Dzięki, VASER Lipo® możesz mieć teraz ciało, o którym zawsze marzyłeś przy krótkim czasie rekonwalescencji. Kolejna generacja kształtowania sylwetki, VASER Lipo czy LipoSelection®, używa energii ultradźwiękowej do precyzyjnego odseparowania tkanki tłuszczowej od tkanek okalających.

Dual liposukcja

 • WAL+LAL
 • NIL+LAL

Dla pacjentów z dużą ilością tkanki tłuszczowej oraz nadmierną wiotkością skóry. Najlepsze efekty daje połączenie metody wodnej lub rotacyjnej z działaniem lasera. Dzięki WAL lub NIL usuwamy wyłącznie tkankę tłuszczową, a laser działając w warstwie powierzchownej powoduje napięcie skóry.


Wykonujemy 8 rodzajów liposukcji, które umożliwiają efektywne usuwanie niechcianego tłuszczu z obszarów ciała, takich jak:
 • brzuch
 • talia
 • kolana
 • szyja
 • brzucha i boczków
 • plecy
 • uda
 • chomików
 • klatki piersiowej
 • ginekomastia

 

Rodzaj metody liposukcji jest dobierany w trakcie konsultacji. Uwzględniając badanie kliniczne preferencje pacjenta, a przede wszystkim efekt końcowy zabiegu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami, lub odwiedzenia kliniki Warszawa, Józefów