Liposukcja podbródka

Liposukcja podbródka

Liposukcja podbródka: na czym polega, jakie są efekty i ile trwa rekonwalescencja?

Liposukcja podbródka to skuteczny i bezpieczny sposób na redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej, zlokalizowanej w rejonie szyi, brody i żuchwy. Pozwala wysmuklić i wymodelować twarz, a także zarysować linię żuchwy. Sprawdź, co warto wiedzieć o zabiegu odsysania tłuszczu z okolic podbródka.

 

Na czym liposukcja podbródka i jakie są efekty zabiegu?

Liposukcja to małoinwazyjny zabieg chirurgiczny, który polega na precyzyjnym i równomiernym rozbiciu tkanki tłuszczowej w wybranym miejscu, a następnie na odessaniu tłuszczu. Zabieg trwa około godziny i zwykle przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Po jego zakończeniu pacjent może od razu wrócić do domu.

Najważniejsze efekty liposukcji to:

 • redukcja tkanki tłuszczowej w okolicach szyi i podbródka,
 • wymodelowanie kształtu twarzy,
 • napięcie skóry w okolicach podbródka,
 • eliminacja efektu podwójnego podbródka i tym samym optyczne wyszczuplenie twarzy,
 • poprawa linii żuchwy i uzyskanie wyraźniejszego konturu twarzy,
 • optycznie młodszy wygląd i jędrniejsza skóra.

Efekty liposukcji podbródka wykraczają jednak poza rezultaty wizualne. Pacjenci, dla których nadmiar tkanki tłuszczowej i podwójny podbródek są źródłem kompleksów i obniżonego samopoczucia, zyskują więcej pewności siebie i większe zadowolenie z własnego wyglądu. 

Warto wiedzieć! Po liposukcji podbródka 

Świetnym uzupełnieniem liposukcji podbródka jest zabieg z wykorzystaniem urządzenia Renuvion J-Plazma, dzięki któremu możemy obkurczyć skórę o nawet 30%, pobudzić produkcję włókien kolagenowych i uzyskać efekt jeszcze lepszego ujędrnienia i wygładzenia skóry.

Czy efekty liposukcji podbródka są trwałe?

Raz usunięte komórki tłuszczowe nie odbudują się dokładnie w tym samym miejscu. Jeśli więc nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach żuchwy i szyi wynika z predyspozycji genetycznych lub procesów starzenia się skóry, to efekty liposukcji zwykle są trwałe. Jeśli jednak po zabiegu pacjent będzie prowadzić niezdrowy tryb życia, będzie unikać aktywności fizycznej oraz zbilansowanej, zdrowej diety, istnieje prawdopodobieństwo, że przybierze na wadze. W takiej sytuacji złogi tłuszczowe mogą pojawić się ponownie. W dodatku tłuszcz może rozkładać się nierównomiernie, ponieważ na obszarach poddanych zabiegowi nie ma już komórek tłuszczowych.

Aby efekty liposukcji były trwałe i aby cieszyć się dobrym zdrowiem, należy więc przede wszystkim zdrowo się odżywiać i postawić na regularną aktywność fizyczną dopasowaną do swoich potrzeb i możliwości. 

Może Cię zainteresować: Czy po liposukcji można przytyć?

Kto jest dobrym kandydatem do zabiegu?

Liposukcja podbródka (jak każdy inny rodzaj liposukcji) jest polecana przede wszystkim osobom zdrowym, które chcą uporać się z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry w okolicy szyi i żuchwy. Idealnym kandydatem do zabiegu jest osoba, która prowadzi zdrowy styl życia, i której waga jest w normie, ale mimo to boryka się z problemem miejscowego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej. 

Może Cię zainteresować: Kto może skorzystać z zabiegu odsysania tłuszczu?

Komu nie zaleca się zabiegu liposukcji podbródka?

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu liposukcji podbródka są:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • ciężkie, przewlekłe choroby i nowotwory,
 • cukrzyca, niewydolność nerek,
 • zaburzenia układu krążenia, 
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Jak wygląda zbieg liposukcja podbródka?

Zabieg liposukcji podbródka odbywa się w znieczuleniu, więc pacjent nie czuje bólu ani dyskomfortu. Cała procedura trwa zwykle około 1 godziny. Rozpoczyna się od wykonania przez lekarza niewielkich, kilkumilimetrowych nacięć w okolicach uszu lub fałdu brodowego, przez które wprowadzana jest pod skórę niewielka kaniula. W zależności od wybranej metody kaniula emituje światło lasera lub ultradźwięki, które pozwalają precyzyjnie odseparować tkankę tłuszczową i zmienić jej konsystencję w płynną. Następnie tłuszcz jest odsysany z ciała pacjenta, a w miejscach nacięć zakładane są niewielkie szwy.

Ważne! Po zabiegu liposukcji nie pozostają widoczne blizny (są one tak niewielkie, że niemal niezauważalne).

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Liposukcja podbródka nie wymaga od pacjenta długiej rekonwalescencji. Tuż po zabiegu pacjent może wrócić do domu, jednak nie powinien samodzielnie prowadzić pojazdów. Oto najważniejsze zalecenia po liposukcji podbródka:

 • Na drugi dzień po liposukcji można zacząć stopniowo wracać do normalnej aktywności, jednak przez 2-3 dni należy unikać ćwiczeń fizycznych.
 • Nie należy się forsować, ale też zalecane są spacery i stopniowe zwiększanie aktywności.
 • Po liposukcji mogą wystąpić zasinienia i obrzęki, które najczęściej utrzymują się maksymalnie do 14 dni (jeśli pacjent przestrzega zaleceń pozabiegowych).
 • Zwykle pacjenci wracają do pracy po kilku dniach od zabiegu. 
 • Aby przyspieszyć proces gojenia przez kilka dni po zabiegu pacjent powinien zwracać uwagę na to, by w miarę możliwości utrzymywać głowę uniesioną w pozycji pionowej.
 • Przez kilka do kilkunastu dni należy nosić specjalną opaskę uciskową, która zwiększa efektywność zabiegu, skraca proces rekonwalescencji i pełni funkcję opatrunku pozabiegowego. Na ostateczne efekty liposukcji trzeba poczekać zwykle kilka lub kilkanaście tygodni. 

Liposukcja podbródka to bezpieczny, skuteczny i nowoczesny zabieg, który w Centrum Liposukcji przeprowadzają lekarze z wieloletnim doświadczeniem. Jeśli i Ty chcesz poprawić wygląd okolicy podbródka, skontaktuj się z nami – umówimy się na spotkanie i odpowiemy na wszelkie pytania. 

Zapraszamy na liposukcję podbródka do Centrum Liposukcji Warszawa, Józefów. Zobacz efekty przed i po liposukcji

 

Oferujemy 10 rodzajów liposukcji