Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo

Aktualne normy piękna obecne w mediach niejednego mogą wprowadzić w kompleksy. Wielu z Nas bez większego kłopotu wskaże na własnym ciele okolice będące przyczyną większych czy mniejszych kompleksów. Postęp technologiczny obecny we współczesnej medycynie zmienił jej obraz, zmienił także potrzeby i oczekiwania pacjentów. Wykorzystywanie nowych technologii jak laser, czy ultradźwięki, daje obecnie możliwość modelowania ludzkiego ciała w stopniu, który jeszcze niedawno był niemożliwy do osiągnięcia. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że pacjenci oprócz uzyskiwania prawidłowych wyników badań diagnostycznych chcą także czuć się dobrze i komfortowo w swoich ciałach. Spełnienie tych oczekiwań umożliwia zabieg liposukcji, czyli odsysanie tkanki tłuszczowej.

Do niedawna zabieg liposukcji był kojarzony z poważną operacją, po której następował długi okres rekonwalescencji i gojenia. Dodatkowo zabiegi te skupiały się głównie na eliminowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wykorzystanie technologii ultradźwiękowej w zabiegach liposukcji całkowicie zmieniło podejście do kwestii modelowania ludzkiego ciała. Obecnie modelowanie sylwetki z wykorzystaniem technologii VaserLipo High Definition urzeczywistniło koncepcję liposukcji opartej na anatomii ludzkiego ciała, de facto umożliwiając dosłowne rzeźbienie w nim. Częścią ciała, którą pacjenci najczęściej decydują się skorygować jest okolica talii i brzucha.

Energia ultradźwięków działa wyłącznie na tkanki o określonej gęstości, dlatego oddziałuje wybiórczo na złogi tłuszczu powodując ich emulgację i emulsyfikację. Jednocześnie nie powoduje uszkodzenia nerwów, naczyń krwionośnych oraz tkanki łącznej. Głębokość penetracji energii ultradźwiękowej jest ściśle uzależniona od częstotliwości i całkowicie przewidywalna. Umożliwia to wykonanie zabiegu oraz odessanie znacznych ilości tłuszczu przy minimalnym urazie tkanek, dzięki czemu następuje istotne skrócenie okresu rekonwalescencji po zabiegu.

 

Fale ultradźwiękowe nie powodują całkowitej destrukcji zrazików tłuszczu, tylko ich fragmentację. Zjawisko to daje możliwość pozyskania w trakcie zabiegu liposukcji graftów (drobnych fragmentów tłuszczu) idealnie nadających się do przeszczepów w inne okolice ciała.  Dzięki temu nie tylko redukujemy obszary ciała, gdzie tkanka tłuszczowa uległa nadmiernemu nagromadzeniu, ale również uzupełniamy jej braki w okolicach (lipofilling), w których dostrzegamy jej istotny niedobór uzyskując efekt wypełnienia i ujędrnienia. Daje to możliwość korekcji takich okolic ciała jak biust, czy pośladki.

Liposukcja ultradźwiękowa ma jeszcze jedną unikalną właściwość – energia ultradźwięków powoduje obkurczanie i skracanie włókien kolagenowych znajdujących się w obrębie skóry i tkanki podskórnej.  jej ujędrnienie i chroniąc przed powstaniem zwisających fałdów skórnych po zabiegu – efektów niemożliwych do osiągnięcia podczas tradycyjnych metod liposukcji. Zastosowanie niewielkich rozmiarów sond ultradźwiękowych i kaniul umożliwia modelowanie wielu okolic ciała jak ramiona, a nawet twarz, czy podbródek, pozostawiając po zabiegu prawie niewidoczne ślady na skórze.

Zabieg High Definition Body Sculpting z użyciem technologii Vaser Lipo oprócz redukcji nadmiaru złogów tłuszczu daje możliwość konturowania różnych okolic ciała i podkreślania naturalnej muskulatury, co pozwala osiągnąć znakomity efekt doskonale wymodelowanego ciała. Chirurg podczas zabiegu, dzięki precyzyjnemu usuwaniu tłuszczu z powierzchownych i głębszych warstw tkanek otaczających mięśnie jest w stanie stworzyć atletyczny wygląd u mężczyzn i kobiet. Pacjent zauważa pierwsze efekty bezpośrednio po zabiegu, natomiast końcowy efekt jest widoczny po okresie 6-12 miesięcy.Możliwość regulowania wielu elementów procedury zaczynając od wielkości kaniuli, a kończąc na określaniu częstotliwości ultradźwięków, zapewnia maksymalne bezpieczeństwo podczas zabiegu oraz optymalizuje efekt estetyczny. Ponadto ultradźwięki VASER nie generują ciepła, eliminując tym samym ryzyko poparzeń.

W Centrum Liposukcji Warszawa, Józefów zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów w celu podniesienia komfortu podczas zabiegu, stosujemy dodatkowo znieczulenie dożylne, co oznacza, że przez cały okres zabiegu pacjent śpi.

 

Pełen opis zabiegu oraz zdjęcia przed i po liposukcji ultradźwiękowej tutaj: Vaser Lipo

O liposukcji wiemy wszystko. 10 rodzajów zabiegów liposukcji w jednym miejscu.