Pierwsze w Polsce szkolenie z innowacyjnej metody lipotransferu MICRO&NANO FAT

lipotransfer MICRO&NANO FAT

23 października i 18 listopada w Kriocentrum odbyły się pierwsze w Polsce szkolenia dotyczące zastosowania nowoczesnej technologii Micro & Nano Fat prowadzone przez Dr Mario Goisisa. Jest to uznany na całym świecie specjalista wykorzystania lipotransferu i lipofillingu w zabiegach medycyny estetycznej.

Ma on ponad 15 letnie doświadczenie w pracy z pacjentem i jest autorem kilku własnych podręczników dla lekarzy medycyny estetycznej, wielu publikacji na temat nowoczesnych metod odżywiania i odbudowy skóry twarzy, a także twórcą opatentowanych kaniul i systemów przetwarzania tłuszczu, które wykorzystuje w swojej praktyce, a wiedzą praktyczną dzieli się z innymi lekarzami prowadząc wiele szkoleń i wykładów na całym świecie.

Tematem przewodnim  naszego szkolenia były innowacyjne zabiegi z wykorzystaniem technologii Micro & Nano Fat w najdelikatniejszych obszarach zabiegowych, takich jak okolice oczu, ust, szyja i dekolt.

MICRO & NANO FAT to najnowocześniejsze połączenie medycyny regeneracyjnej i wolumetrii. Dzięki wykorzystaniu własnego tłuszczu pacjenta, który jest najbezpieczniejszym możliwym materiałem i optymalizacji procedury od zastosowania znieczulenia, poprzez przetwarzanie pobranej tkanki aż po jej podanie w preferowane okolice, zabieg jest niezwykle bezpieczny i daje niezwykle trwałe rezultaty.

MICRO I NANO FAT – NAJNOWSZA, BEZPIECZNA, MAŁOINWAZYJNA METODA LIPOFILLINGU W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

Zabieg polega na pobraniu z okolicy talii niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnej kaniuli opatentowanej przez Dr Goisisa po uprzednim znieczuleniu okolicy roztworem tumesencyjnym (takim samym jaki używany jest podczas liposukcji). Pobrany materiał jest następnie płukany i filtrowany w odpowiednio do tego celu przygotowanym i zaprojektowanym systemie, aby usunąć z niego erytrocyty oraz płyn znieczulający, które mogłyby redukować finalny efekt zabiegu. Część pobranego tłuszczu przetwarzana jest w celu uzyskania Nano Fat – tłuszczu zmikronizowanego, gdzie adipocyty (komórki tłuszczowe) są niszczone, a komórki macierzyste są uwalniane.

Taki preparat podawany jest tuż pod powierzchnię skóry, co powoduje jej odżywienie, rozświetlenie, rewitalizację i napięcie. Pozostałą część pobranego tłuszczu (micro fat) wykorzystujemy w wolumetrii. Jest to najlepszy i najbezpieczniejszy możliwy wypełniacz, gdyż jest tkanką własną pacjenta. Przy jego pomocy możemy zmniejszyć bruzdy nosowo-wargowe, zredukować oznaki zmęczenia w okolicy oczu, wymodelować usta i brodę, poprawić kontur nosa, zrewitalizować dłonie, odmłodzić okolicę szyi i dekolt, a nawet powiększyć piersi.

Po odpowiednim zaplanowaniu, możemy przeprowadzić wolumetrię nawet całej twarzy w czasie zaledwie jednego zabiegu, który dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi zapewnia szybki przebieg całej procedury – całość można wykonać nawet w ciągu 30 minut. Co również niezwykle ważne – efekty są BARDZO NATURALNE. Nie ma niekorzystnego efektu hiperkorekcji – „przerysowania”, gdyż wykorzystywane instrumentarium zostało tak zoptymalizowane, aby chronić komórki tłuszczowe i przyległe komórki macierzyste przed ich uszkodzeniem. Dzięki temu jakość użytego materiału i jego potencjał regeneracyjny są nieporównywalne z innymi, podobnymi metodami. Zabieg nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania przez pacjenta, można go uznac za procedurę typowo lunchową.

Odpowiednie wykorzystanie obu typów tłuszczu (Mico i Nano Fat) pozwala uzyskać spektakularne rezultaty już po jednym zabiegu, a jego efekty są niezwykle trwałe. Aby je podtrzymać wystarczy korzystać z zabiegów rewitalizujących (PRP, PRF, microneedling itp.). Najlepsze efekty lipofillingu uzyskuje się u pacjentów z oznakami fotoagingu, których skóra pokryta jest wieloma drobnymi zmarszczkami, przypomina nieco pergamin.

W Centrum Liposukcji posiadamy wiele metod lipofilingu i lipotransferu. Nasi lekarze posiadają ogromne doświadczenie w ich stosowaniu i w czasie konsultacji pomogą dobrać najodpowiedniejszą metodę dla państwa potrzeb i oczekiwań, a także rozwieją wszelkie niejasności i odpowiedzą na nurtujące pytania. Więcej na temat tutaj: przeszczep tłuszczu

O liposukcji wiemy wszystko. 10 rodzajów zabiegów liposukcji w jednym miejscu.