Pierwsza wizyta w gabinecie

O co zapytać lekarza przed liposukcją?

Podczas pierwszej konsultacji dotyczącej liposukcji lekarz powinien udzielić Ci wszelkich niezbędnych informacji na temat samego zabiegu, a także efektów, jakie można osiągnąć oraz procesu rekonwalescencji. Nie wahaj się zadawać pytań – Twoje bezpieczeństwo i komfort powinny być priorytetem zarówno dla Ciebie, jak i lekarza. Jeśli chcesz przygotować się do pierwszej konsultacji, podpowiemy Ci, o co możesz zapytać lekarza, żeby mieć pełny obraz zabiegu.

Ile trwa liposukcja?

Pytanie o to, ile trwa liposukcja, pomoże Ci (i ewentualnie osobie, która odbierze Cię z kliniki) zaplanować dzień, w którym odbędzie się zabieg.

Długość zabiegu zależy m.in. od okolicy, z której odsysany jest tłuszcz, wybranej metody liposukcji, a także rodzaju podanego znieczulenia. W klinice możesz spędzić od 2 do około 5 godzin. Pamiętaj jednak, że czas zabiegu może się zmienić w trakcie jego przeprowadzania, dlatego traktuj odpowiedź lekarza jako orientacyjną wskazówkę.

W czasie pobytu w klinice po zabiegu podawane są dodatkowe leki i płyny dożylne. Pacjenci mają też czas, by wypocząć po zabiegu.

Więcej na temat przebiegu zabiegu liposukcji przeczytasz tutaj.

Czy po zabiegu ktoś będzie musiał pomagać mi w codziennych czynnościach? Kiedy mogę wrócić do pracy?

Po kilku godzinach spędzonych w klinice z reguły możesz wrócić do domu. Ze względu na podane leki i znieczulenie nie zaleca się samodzielnego prowadzenia pojazdów. Najlepiej byłoby, aby bliska osoba zawiozła Cię bezpiecznie do domu.

Liposukcja, mimo że jest zabiegiem bezpiecznym i niewymagającym długiego pobytu w klinice, jest ingerencją w ciało. Po jej wykonaniu pozwól organizmowi na regenerację i zapewnij sobie kilka dni odpoczynku. Jak długo warto zostać w domu i nie przemęczać się, powie Ci lekarz, który będzie przeprowadzał zabieg. To on najlepiej zna Twój przypadek i w sposób realny może ocenić, jak długi odpoczynek będzie dla Ciebie wystarczający.

Zapytaj lekarza, jak szybko możesz wrócić do pracy i pamiętaj, by lepiej nie rzucać się w wir obowiązków dzień po zabiegu. Warto jednak systematycznie zwiększać aktywność, by w ciągu 7-10 dni móc spokojnie wrócić do wykonywania codziennych czynności.

Już teraz możesz dowiedzieć się więcej na temat rekonwalescencji po liposukcji.

Warto wiedzieć! Przez pierwsze 2 dni po zabiegu mogą pojawiać się zawroty głowy, nasilone zwłaszcza podczas wstawania. Najlepiej byłoby, gdyby w tym czasie towarzyszyła Ci bliska osoba, która w razie potrzeby pomoże Ci w codziennych czynnościach i ułatwi odpoczynek.

Jakie efekty może przynieść liposukcja w moim przypadku?

Podczas pierwszej konsultacji w klinice lekarz przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad. Zapyta m.in. o stan Twojego zdrowia, a także efekty, jakie chcesz osiągnąć. Zleci wykonanie dodatkowych badań, przede wszystkim badań krwi. Wszystko po to, żeby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i mieć pewność, że zabieg można wykonać bezpiecznie.

Zapytaj jednak lekarza o to, jakie efekty może przynieść zabieg w Twoim przypadku. Dużo zależy bowiem od aktualnej masy Twojego ciała, Twojego stanu zdrowia, poziomu elastyczności skóry czy od miejsc, w których odkłada się tkanka tłuszczowa. Opowiedz lekarzowi i swoich celach i porozmawiajcie o tym, czy są możliwe do zrealizowania. Pamiętaj, że liposukcja nie jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, w niektórych przypadkach warto rozważyć inne zabiegi lub metody modelowania sylwetki, porozmawiaj z lekarzem o alternatywnych możliwościach w Twoim przypadku.

Więcej o efektach, jakie można osiągnąć dzięki liposukcji, przeczytasz tutaj.

Warto wiedzieć! Podczas jednego zabiegu można pobrać maksymalnie około 5 litrów tłuszczu. Jeśli pacjent chce odessać tłuszcz z wielu okolic, może być zalecane przeprowadzenie kilku zabiegów.

Jak mogę sprawdzić doświadczenie kliniki?

Bardzo ważne jest, by liposukcję przeprowadził wykwalifikowany lekarz i aby zabieg wykonano w klinice dysponującej nowoczesnym, wysokiej jakości sprzętem. Zarówno lekarz wykonujący zabieg, jak i placówka muszą budzić Twoje zaufanie. Zapytaj więc lekarza, jakie ma doświadczenie, od ilu lat zajmuje się liposukcją i ile zabiegów przeprowadził. Sprawdź też, czy sama klinika może udokumentować swoje doświadczenie i renomę.

W Centrum Liposukcji naszymi głównymi celami są bezpieczeństwo pacjentów, profesjonalna i kompleksowa opieka, a także komfort i satysfakcja pacjentów. Właśnie dlatego nasz zespół tworzą tylko doświadczeni, wykwalifikowani specjaliści, którzy nieustanie poszerzają swoją wiedzę. Tutaj sprawdzisz, jakie certyfikaty otrzymaliśmy, a stąd dowiesz się więcej o naszym Centrum Liposukcji i o tym, kto tworzy nasz zespół.

Oferujemy 10 rodzajów liposukcji