Warto wiedzieć

Tłuszcz w służbie piękna

Przeszczep tłuszczu

to najbezpieczniejsza i najbardziej naturalna metoda powiększania piersi, pośladków, modelowania twarzy. Ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Pozwala łatwo pozbyć się niechcianych centymetrów z ud czy brzucha. 

Wyobraź sobie, że w dwie godziny możesz wysmuklić talię czy nogi, a twój biust staje się w końcu pełniejszy, bruzdy przy ustach znikają, a dawno utracony owal się unosi. To nie wizja przyszłości albo nierealne marzenie. Takie efekty daje przeszczep tkanki tłuszczowej. Bez ryzykownej i skomplikowanej operacji i wielomiesięcznej, bolesnej rekonwalescencji. A także obaw, że implant w piersiach czy wypełniacz wstrzyknięty w policzki zacznie się przemieszczać. Podczas zabiegu wykorzystywany jest wyłącznie twój własny tłuszcz, który jest całkowicie bezpieczny i pozwala niezwykle precyzyjnie wymodelować twarz czy sylwetkę.

Naturalne powiększenie

Kobiety na całym świecie coraz częściej decydują się na przeszczep tłuszczu. W USA, zwłaszcza słonecznym Miami, to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Amerykanki uwielbiają powiększać biust, ale jeszcze częściej decydują się na wstrzyknięcie tłuszczu w pośladki. Z roku na rok przeszczep tłuszczu jest też coraz popularniejszy w Polsce. Nic dziwnego, to najbardziej naturalny wypełniacz, jaki można sobie wyobrazić. I kolejny krok w stronę tak pożądanego teraz zdrowego stylu życia, zaraz po organicznym jedzeniu czy kosmetykach bez syntetycznych składników. W dobie napływających informacji o uszkodzeniach implantów piersi czy alergiach po wypełniaczach, kobiety chcą mieć pewność, że to, co umieszczają w ciele jest w stu procentach bezpieczne.

W przypadku przeszczepu nie ma ryzyka, że twój własny tłuszcz się nie przyjmie lub pojawi się stan zapalny. Sam zabieg nie jest też tak inwazyjny jak klasyczna operacja plastyczna. Nie wymaga narkozy, a tuż po nim można wrócić do codziennych zajęć. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej ma jeszcze jedną, ogromną zaletę – daje bardziej naturalne efekty niż inne zabiegi. Po latach królowania zbyt dużych ust i nieruchomych, przypominających piłki pingpongowe policzków, w końcu twarz może wyglądać tak naturalnie, że nikt nie zauważy interwencji chirurga. To dlatego, że tłuszcz jest bardziej miękki od kwasu hialuronowego. Podobnie spektakularne efekty daje w przypadku ciała. Przeszczep tłuszczu do piersi pozwala zachować ich naturalny kształt, nie unosi ich sztucznie i nie napina jak implanty. Dlatego na zabieg z jego wykorzystaniem decyduje się coraz więcej gwiazd, które chcą zachować młody wygląd i jednocześnie nie przypominać karykatury siebie z młodości.

Siła komórek macierzystych

Metod liposukcji jest mnóstwo, jeszcze więcej sprzętów do jej wykonywania. W lipotransferze (przeszczepianiu tłuszczu) jednak najlepiej sprawdzają się dwie: liposukcja wodna i ultradźwiękowa. W trakcie liposukcji wodnej, np. Body Jet nieuszkodzone komórki tłuszczowe są wypłukiwane przez wodę pod wysokim ciśnieniem i mogą być użyte do przeszczepu w piersi, pośladki czy twarz. Dzięki znieczuleniu zabieg jest bezbolesny i nie ma po nim krwiaków. Dodatkowo minimalny obrzęk pozwala wyjątkowo precyzyjnie usunąć tkankę tłuszczową. Dlatego to dobra metoda dla Ciebie, gdy chcesz przy okazji przeszczepu wymodelować sylwetkę w miejscach, które są oporne na wszystkie ćwiczenia, np. uda w okolicy tzw. „bryczesów”. Efekt jest też widoczny od razu po zabiegu. Najpopularniejszą liposukcją ultradźwiękową jest Vaser Lipo. Ta metoda została stworzona przez sławę chirurgii plastycznej dr Alfredo Hoyos w Kolumbii, mekce operacji plastycznych. Pozwala usunąć tkankę tłuszczową z bardzo delikatnych miejsc, gdzie tradycyjne liposukcje do niedawna zawodziły, jak podbródek, szyja czy ramiona. Od razu można ją przeszczepić do twarzy czy pod oczy. Zarówno w przypadku liposukcji ultradźwiękami, jak i wodnej, pozyskiwana tkanka tłuszczowa zawiera też komórki macierzyste. Co to oznacza? Po pierwsze, można jej pobrać mniej dla widocznego efektu. Po drugie komórki macierzyste regenerują i wygładzają skórę, dlatego ta metoda idealnie sprawdza się w przypadku odmładzania twarzy. I co najważniejsze, efekty zabiegu utrzymują się o wiele dłużej niż przy tradycyjnym przeszczepie. Pamiętaj jednak, żeby zawsze wykonywać go tylko w sprawdzonym miejscu, które ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu takich przeszczepów. Jednym z nich jest Centrum Liposukcji. Rocznie klinika wykonuje ich nawet kilkaset.

Wszystko o przeszczepie tłuszczu

Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania i wątpliwości dotyczące tego zabiegu.

Czy lipotransfer to zabieg dla każdego?

Tak, jedynym przeciwskazaniem są problemy zdrowotne. Zabiegu nie mogą wykonywać osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi, cukrzycą, chorobami wątroby, nerek, serca czy chorobami autoimmunologicznymi. Z oczywistych względów nie da się go też wykonać u osób z niewielką ilością tkanki tłuszczowej.

Czy zabieg naprawdę jest lunchowy?

Sam zabieg faktycznie trwa godzinę, dwie i można po nim wrócić do aktywności. Między innymi dlatego, że jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Nie ma po nim krwiaków, jedynie niewielkie obrzęki. W miejscu zabiegu ciało może być też obolałe, ale nie przeszkadza to w codziennym czynnościach. Jednak to, jak dochodzi się do siebie jest sprawą indywidualną.

Czy będę mieć po nim blizny jak po implantach?

W przypadku liposukcji np. wodnej

lub

ultradźwiękowej w trakcie zabiegu wykonywane są milimetrowe nacięcia, które umożliwiają wprowadzenie kaniuli odsysającej tłuszcz. Zazwyczaj bardzo szybko się goją, a ślady po nich są mało albo w ogóle niewidoczne.Jak długo utrzymuje się efekt?

Tu tak naprawdę wszystko zależy od organizmu. Na pewno dłużej niż w przypadku wypełniaczy, czasem na stałe. Zdarza się jednak, że część tłuszczu po jakimś czasie się wchłania i żeby utrzymać efekt, należy powtórzyć zabieg. Dlatego warto korzystać z metod, które umożliwiają przeszczep tłuszczu wraz z komórkami macierzystymi. Ich rezultaty są najbardziej trwałe.

W jakie partie mogę przeszczepić tłuszcz?

Można powiększyć nim zarówno piersi (powiększenie piersi tłuszczem), jak i pośladki czy dłonie, żeby je odmłodzić. Wypełnić też zmarszczki, policzki czy podbródek i w ten sposób wymodelować twarz. Dzięki przeszczepom tłuszczu można też wygładzić rozstępy, blizny czy zmniejszyć cienie pod oczami.

Więcej informacji o transfer komórek tłuszczowych w naszej ofercie: Przeszczep tłuszczu Zapraszamy.

Oferujemy 10 rodzajów liposukcji, a także przeszczep tkanki tłuszczowej z komórkami macierzystymi.