Przeszczep tkanki tłuszczowej

Powiększanie piersi tłuszczem

Przeszczep tłuszczu do piersi, własnej tkanki tłuszczowej, to nowoczesna metoda, która pozwalająca w naturalny sposób powiększyć i wymodelować piersi, pośladki, a także poprawić wygląd swojej twarzy, dłoni i innych miejsc.

Powiększanie piersi na całym świecie jest najczęstszym zabiegiem chirurgii plastycznej. Od lat główną metodą wykorzystywaną w tych zabiegach było wszczepianie implantów. Jednak efekt nie zawsze był zadowalający dla pacjentek, którym przeszkadzała nienaturalność efektu i świadomość obecności ciała obcego w swoim organizmie.

By zwiększyć zadowolenie kobiet wprowadzono implanty żelowe nie mające własnej torebki. Dało to bardziej naturalny wygląd, ale nie wyeliminowało drugiego problemu, czyli ciała obcego w organizmie.

Naturalnym wypełniaczem naszego ciała jest tkanka tłuszczowa, która, odpowiednio ulokowana, nadaje ciału ludzkiemu harmonię kształtów. Zatem najlepszym wypełniaczem, naturalnym i własnym jest autogenny tłuszcz.

Przeszczep tłuszczu do piersi/ Lipotransfer

Jak sama nazwa wskazuje, zabieg powiększenia piersi tłuszczem o którym mowa polega na przeszczepieniu własnej tkanki tłuszczowej (adipocyty), wokół gruczołu sutkowego. Jest to naturalne umiejscowienie tkanki tłuszczowej. Z wiekiem gruczoły zanikają i są zastępowane przez mającą małą objętość tkankę włóknistą, w związku z czym przeszczep uzupełnia malejącą objętość sutków, nie będąc znaczną ingerencją w tą część ciała.

Przeżycie przeszczepu wykonanego metodą tradycyjną BEAULI, sięgało maksymalnie 40-50% i nie dawało to często wystarczającego efektu, trzeba było wykonać dwa a nieraz trzy przeszczepy. Aby zwiększyć procent przeżywających komórek tłuszczowych opracowano metodę wzbogacania przeszczepu komórkami macierzystymi pochodzącymi również z naszego tłuszczu.

Ten wariant wymaga pobrania nieco większej ilości tkanki tłuszczowej, ale przeżycie przeszczepu sięga nawet 75%. Aby wykonać przeszczep tłuszczu najpierw trzeba pobrać tkankę tłuszczową. To warunek który uniemożliwia to wykonanie zabiegu u pacjentek bardzo szczupłych, jednak dla tych którzy chcą nie tylko powiększyć piersi, ale również chcą pozbyć się zbędnych nagromadzeń tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, talii czy choćby ud, jest to rozwiązanie idealne.

Ujęcie tkanki tłuszczowej w tych obszarach i uzupełnienie jej w obrębie piersi znacznie odmładnia ciało, nie wspominając już o poprawie atrakcyjności pacjentek.

Pobranie tkanki tłuszczowej i przeszczep tłuszczu (transfer komórek tłuszczowych): Vaser Lipo oraz Body Jet

Nie każda liposukcja oszczędza strukturę i komórki macierzyste zawarte w obrębie tkanki tłuszczowej. Pobranie odpowiedniej ilości komórek do przeszczepu do piersi możliwe jest na większą skalę za pomocą dwóch metod liposukcji: wodnej typu Body Jet oraz ultradźwiękowej Vaser Lipo. Oba zabiegi nie wymagają narkozy ani hospitalizacji.

W trakcie zabiegu pacjentka poddana jest łagodnej sedacji i śpi, a znieczulenie – tumescencja, podawana jest miejscowo w obszar operowany. W roztworze tym znajduje się kilka składników, między innymi adrenalina, która zwęża naczynia krwionośne.

Gdy są one zwężone, krwawienie z włośniczek uszkodzonych przez kaniulę jest bardzo niewielkie. Dzięki temu po zabiegu nie ma dużych siniaków w obrębie pobrania i nawet przy usuwaniu dużej ilości tkanki tłuszczowej nie ma ryzyka niedokrwistości u pacjenta. Liposukcja wodna typu Body Jet polega na uwolnieniu komórek tłuszczowych ze swojej zbitej struktury. Robi się to za pomocą podania specjalnego roztworu przez kaniulę, po czym, tą samą drogą którą podano roztwór, odsysa się go wraz z komórkami tłuszczowymi i macierzystymi.

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser lipo również polega na uwolnieniu tkanki tłuszczowej i wytworzeniu emulsji z niej i płynów nasiękowych, jednak nie za pomocą substancji rozpuszczającej a za pomocą ultradźwięków. Powodują one drgania w obrębie tkanki tłuszczowej które są na tyle silne, że rozbijają łącznotkankowe połączenia pomiędzy komórkami tłuszczowymi, ale są zbyt słabe by uszkodzić nerwy czy naczynia krwionośne.

Dzięki temu zabieg jest bardzo efektywny w uzyskiwaniu dobrej jakości materiału do przeszczepu i jest mało traumatyczny dla pozostałych tkanek.

Przeszczep tłuszczu do piersiJak już było wspomniane, są ograniczenia dla tej metody bezwzględne i względne. Bezwzględne, to oczywiście zły stan zdrowia, nowotwory przebyte. Względne to choćby mała ilość tkanki tłuszczowej – co istotne nie wszystko co pacjentka uważa za tłuszcz da się przeszczepić (lipofilling)i nie w każde piersi da się zaimplantować taką ilość materiału, aby uzyskać zadowalający efekt.

Po przeszczepie początkowo piersi są duże, znacznie większe niż będą po kilku miesiącach po zabiegu. Ma na to wpływ, sól fizjologiczna używana podczas zabiegu, niewielki obrzęk i fakt że część tłuszczu zaniknie w tym okresie. Jednak mimo braku natychmiastowego efektu i ceny zabiegu, która może się wydawać na początku duża, warto się na niego zdecydować. Jest bezpieczniejszy i efektowniejszy od wszczepiania implantów.

Ponadto nie pozostawia dużych blizn pod sutkiem, co może mieć bardzo duże znaczenie dla osób których skóra łatwo wytwarza bliznowce. W porównaniu ze zwykłym przeszczepianiem tkanki tłuszczowej umożliwia jednorazowy zabieg dla uzyskania długotrwałego i zadowalającego efektu. Powiększanie piersi, biustu tłuszczem z przeszczepem komórek macierzystych jest to zabieg dostępny w Centrum Liposukcji Warszawa, Józefów od wielu lat.

Tkankę tłuszczową pobiera się z określonego obszaru ciała np. z okolicy brzucha, uda lub lędźwi , a następnie oczyszcza i na sam koniec podaje się ją w wybrane miejsce.

Najczęstszym zabiegiem wykonywanym jest powiększenie piersi tłuszczem (przeszczep tłuszczu do piersi), ale również w okolice:

 • twarzy
 • biustu
 • szyi
 • dekoltu
 • pośladków
 • dłoni
 • ramion
 • narządów płciowych (wargi sromowe)

przeszczep tłuszczu z komórkami macierzystymi

komórki macierzysteMetoda pozyskiwania komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej Pacjenta jest przełomem w terapii komórkowej, medycynie regeneracyjnej, medycynie sportowej, chirurgii plastycznej, a także medycynie estetycznej. Proces pozyskiwania komórek macierzystych przy użyciu metody UNISTATION jest dość krótki ok. 50 min i nie ma potrzeby hospitalizacji Pacjentów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych.

Metoda UNISTATION charakteryzuje się dodatkowo największą liczbą pobieranych komórek macierzystych z przetworzonej tkanki tłuszczowej w porównaniu z innymi dostępnymi metodami. Skoncentrowane komórki macierzyste mogą byc wykorzystane do bezpośredniej iniekcji lub być użyte do lipotransferu np powiększenie piersi tłuszczem z komórkami macierzystymi.

Zalety zabiegu powiększania piersi tłuszczem:

   • Bezpieczna i skuteczna metoda
   • Długotrwały efekt
   • 100% naturalny wygląd
   • Możliwość przeszczepu własnych komórek macierzystych

Dla kogo przeznaczony jest zabieg przeszczepu tłuszczu?

Zabieg przeznaczony jest dla wszystkich Kobiet, które chce powiększyć i wymodelować biust, a jednocześnie wykonać liposukcję.

Zalecenia po zabiegu – Przez 3-4 tygodni należy:

   • nosić sportowy biustonosz
   • nie można spać na brzuchu
   • nie wolno uprawiać sportu – pływanie, bieganie, aerobic, siłownia (można ćwiczyć tylko dolne partie ciała)
   • w tym czasie należy również unikać solarium oraz sauny
   • bezwzględnie unikać uciskania
   • piersi można delikatnie masować

Zabieg powiększania piersi tłuszczem z komórkami macierzystymi wykonujemy od wielu lat  w Centrum Liposukcji Józefów (Warszawa). Zapraszamy do naszego gabinetu.

 • Czas trwania zabiegu czas trwania zabiegu liposukcji + 1 H przeszczep do piersi
  Wymagane badania aktualne USG piersi, badania krwi : morfologia, koagulogram, glukoza, jonogram
  Znieczulenie miejscowe + dożylne – sedacja
  Pobyt w klinice po zabiegu pacjent może wrócić do domu / trym ambulatoryjny
  Rekonwalescencja ok 3 tygodnie
  Zdjęcie szwów po 7-10 dniach
  Widoczne efekty od razu, a trwały efekt po 3 miesiącach

O liposukcji wiemy wszystko. 10 rodzajów zabiegów liposukcji w jednym miejscu.

Opinie Klientów