VASER Lipo

Liposukcja VaserLipo

VASER Lipo® – Liposukcja ultradźwiękowa

VASER Lipo®, zwane również LipoSelection® i UAL (Ultrasound assisted lipoplasty), czyli minimalnie inwazyjny zabieg pozwalający uzyskać pożądane kształty przy możliwie krótkim czasie rekonwalescencji. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii z pomocą energii ultradźwiękowej pozwala precyzyjnie odseparować i usunąć zbędną tkankę tłuszczową.Liposukcja ultradźwiękowa Vaser lipo

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym z asystą anestezjologa, w tak zwanej sedacji z analgezją. Podczas operacji pacjent jest spokojny, wyciszony, najczęściej śpi, ale nie jest pod wpływem środków zwiotczających i oddycha samodzielnie.

Procedura liposukcji składa się z 3 etapów.

W pierwszym z nich nawadnia się tkankę podskórną specjalnym roztworem, który znieczula tkankę podskórną, powoduje obkurczenie okolicznych naczyń krwionośnych, ale przede wszystkim silnie nawadnia tłuszcz.

W drugim etapie rozluźnia się tkankę tłuszczową przy pomocy specjalnej sondy emitującej ultradźwięki. Po wcześniejszym przygotowaniu, w odpowiednio nawodnionym środowisku emitowana energia wywołuje zjawisko kawitacji, czyli pojawienie się mikropęcherzyków gazu. Te natychmiast się zapadają i powstająca w wyniku tego procesu siła oddziela komórki tłuszczowe wraz z przyległymi do nich komórkami macierzystymi od spajających je włókien tkanki łącznej, ale nie uszkadza ani przebiegających wokół nerwów ani naczyń krwionośnych.

W ostatnim etapie uzyskana rozluźniona masa komórkowa jest odsysana, uzyskany materiał składa się z podanego wcześniej roztworu, zachowanych w całości, „żywych” komórek tłuszczowy i macierzystych z minimalną ilością tkanki łącznej i jedynie niewielkiej ilości krwi.

Rewolucyjną przewagą w porównaniu z innymi metodami modelowania ciała jest możliwość wykorzystania bardzo precyzyjnych narzędzi w metodzie nazywanej High Definition (HD). Pozwala ona na bardzo dokładne rzeźbienie kształtów w tkance podskórnej. Dzięki niej możemy uzyskać w bardzo drobiazgowy sposób pożądane kształty i krzywizny, dzięki czemu możemy, poza uzyskaniem płaskiego brzucha, wytworzyć wygląd upragnionego 6-paka; podczas jednego zabiegu udaje się precyzyjnie wyodrębnić zarysy mięśni na klatce piersiowej i ramionach przez co można nadać pacjentowi bardzo atletyczny wygląd. Można również bardzo dokładnie wymodelować uda i mięśnie łydek i uzyskać dzięki temu wygląd bardzo zgrabnych, wysportowanych nóg.

Vaser LipoVASER Lipo® jest to liposukcja ultradźwiękowa, która umożliwia efektywne usuwanie niechcianego tłuszczu z obszarów ciała, takich jak:

 • Brzuch
 • Talia
 • Uda wewnętrzne
 • Uda zewnętrzne
 • Kolana
 • Łydki
 • Plecy
 • Ramiona
 • Podbródek
 • Chomiki
 • Pośladki
 • Fałd bananowy
 • Lipomastia- ginekomastia tłuszczowa
 • Wzgórek łonowy

Jednak tu nie kończą się zalety VaserLipo. Fakt, że ultradźwięki nie niszczą komórek tłuszczowych pozwala na szerokie wykorzystanie uzyskanego materiału (przeszczep tłuszczu). Może być on przeszczepiony w inne okolice ciała i posłużyć np. do powiększenia piersi lub pośladków, czy wolumetrii twarzy. Warto zauważyć, że augmentację wykonujemy własnym tłuszczem, a to możliwie najlepszy, najbardziej naturalny materiał wypełniający.
Dodatkowo od niedawna udaje się odseparować z uzyskanej masy komórkowej, niezwykle cenne komórki macierzyste pochodzenia tłuszczowego (ADSC, Adipose derived stem cells). Mają one niesamowite zdolności regeneracyjne i ogromny potencjał zdrowotny po implantacji w tkanki. Obecnie trwają bardzo intensywne badania nad ich wykorzystaniem w bardzo wielu dziedzinach medycyny, m.in. neurologii, kardiologii, chirurgii i innych. Dzięki współpracy wielu specjalistów w naszym ośrodku stosujemy je już do leczenia schorzenia z zakresu między innymi ortopedii oraz ginekologii.

Badania naukowe potwierdzają, że zastosowanie energii ultradźwiękowej jest bezpieczne, gdyż nie uszkadza ważnych struktur jak naczynia krwionośne i nerwy, przez co ryzyko wystąpienia oraz ciężkość efektów ubocznych i komplikacji po zabiegu są minimalne, a czas powrotu do normalnej aktywności, w porównaniu z innymi metodami liposukcji, skrócony.

Posiadamy ogromne doświadczenie w stosowaniu tej metody, gdyż już jako drugi ośrodek w Polsce posiadaliśmy urządzenia do liposukcji metodą VASER. W naszej klinice oferujemy aż 10 rodzajów liposukcji, dlatego macie Państwo pewność, że wybierzemy wspólnie najlepszą i najskuteczniejszą metodą usunięcia niechcianego tłuszczu.

 

Czego mogę się spodziewać podczas zabiegu VASER Lipo®?

 

 

Zapraszamy do Centrum Liposukcji Warszawa, Józefów.

 

 

 • Czas trwania zabiegu w zależności od okolicy zabiegu od 2 do 5 godzin
  Wymagane badania  

  badania krwi morfologia, jonogram, koagulogram, , lipidogram, glukoza,mocznik, kreatynina, Aspat, Alat, badanie EKG – po 50 r.ż

  Znieczulenie tumescencyjne z dożylną sedacją i analgezją
  Rekonwalescencja noszenie ubranka pozabiegowego ok. 4-6 tygodni
  Zdjęcie szwów po 7-10 dniach

Przed i PO

Przed i PO

O liposukcji wiemy wszystko. 10 rodzajów zabiegów liposukcji w jednym miejscu.

Opinie Klientów