VASER Lipo

Liposukcja VaserLipo

VASER Lipo® – Liposukcja ultradźwiękowa

VASER Lipo®, zwane również LipoSelection® i UAL (Ultrasound assisted lipoplasty), czyli minimalnie inwazyjny zabieg pozwalający uzyskać pożądane kształty przy możliwie krótkim czasie rekonwalescencji. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii z pomocą energii ultradźwiękowej pozwala precyzyjnie odseparować i usunąć zbędną tkankę tłuszczową.Liposukcja ultradźwiękowa Vaser lipo

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym z asystą anestezjologa, w tak zwanej sedacji z analgezją. Podczas operacji pacjent jest spokojny, wyciszony, najczęściej śpi, ale nie jest pod wpływem środków zwiotczających i oddycha samodzielnie.

Procedura liposukcji VaserLipo składa się z 3 etapów.

W pierwszym z nich nawadnia się tkankę podskórną specjalnym roztworem, który znieczula tkankę podskórną, powoduje obkurczenie okolicznych naczyń krwionośnych, ale przede wszystkim silnie nawadnia tłuszcz.

W drugim etapie rozluźnia się tkankę tłuszczową przy pomocy specjalnej sondy emitującej ultradźwięki. Po wcześniejszym przygotowaniu, w odpowiednio nawodnionym środowisku emitowana energia wywołuje zjawisko kawitacji, czyli pojawienie się mikropęcherzyków gazu. Te natychmiast się zapadają i powstająca w wyniku tego procesu siła oddziela komórki tłuszczowe wraz z przyległymi do nich komórkami macierzystymi od spajających je włókien tkanki łącznej, ale nie uszkadza ani przebiegających wokół nerwów ani naczyń krwionośnych.

W ostatnim etapie liposukcji ultradźwiękowej uzyskana rozluźniona masa komórkowa jest odsysana, uzyskany materiał składa się z podanego wcześniej roztworu, zachowanych w całości, „żywych” komórek tłuszczowy i macierzystych z minimalną ilością tkanki łącznej i jedynie niewielkiej ilości krwi.

Rewolucyjną przewagą w porównaniu z innymi metodami modelowania ciała jest możliwość wykorzystania bardzo precyzyjnych narzędzi w metodzie nazywanej High Definition (HD). Pozwala ona na bardzo dokładne rzeźbienie kształtów w tkance podskórnej. Dzięki niej możemy uzyskać w bardzo drobiazgowy sposób pożądane kształty i krzywizny, dzięki czemu możemy, poza uzyskaniem płaskiego brzucha, wytworzyć wygląd upragnionego 6-paka; podczas jednego zabiegu udaje się precyzyjnie wyodrębnić zarysy mięśni na klatce piersiowej i ramionach przez co można nadać pacjentowi bardzo atletyczny wygląd. Można również bardzo dokładnie wymodelować uda i mięśnie łydek i uzyskać dzięki temu wygląd bardzo zgrabnych, wysportowanych nóg.

Vaser Lipo

VASER Lipo® jest to liposukcja ultradźwiękowa, która umożliwia efektywne i precyzyjne usuwanie niechcianego tłuszczu z obszarów ciała, takich jak:

 • Brzuch
 • Talia
 • Uda wewnętrzne
 • Uda zewnętrzne
 • Kolana
 • Łydki
 • Plecy
 • Ramiona
 • Podbródek
 • Chomiki
 • Pośladki
 • Fałd bananowy
 • Lipomastia- ginekomastia tłuszczowa
 • Wzgórek łonowy

Zalety liposukcji ultradźwiękowej VASER Lipo

Jednak tu nie kończą się zalety VaserLipo. Fakt, że ultradźwięki nie niszczą komórek tłuszczowych pozwala na szerokie wykorzystanie uzyskanego materiału (przeszczep tłuszczu). Może być on przeszczepiony w inne okolice ciała i posłużyć np. do powiększenia piersi lub pośladków, czy wolumetrii twarzy. Warto zauważyć, że augmentację wykonujemy własnym tłuszczem, a to możliwie najlepszy, najbardziej naturalny materiał wypełniający.
Dodatkowo od niedawna udaje się odseparować z uzyskanej masy komórkowej, niezwykle cenne komórki macierzyste pochodzenia tłuszczowego (ADSC, Adipose derived stem cells). Mają one niesamowite zdolności regeneracyjne i ogromny potencjał zdrowotny po implantacji w tkanki. Obecnie trwają bardzo intensywne badania nad ich wykorzystaniem w bardzo wielu dziedzinach medycyny, m.in. neurologii, kardiologii, chirurgii i innych. Dzięki współpracy wielu specjalistów w naszym ośrodku stosujemy je już do leczenia schorzenia z zakresu między innymi ortopedii oraz ginekologii.

Badania naukowe potwierdzają, że zastosowanie energii ultradźwiękowej jest bezpieczne, gdyż nie uszkadza ważnych struktur jak naczynia krwionośne i nerwy, przez co ryzyko wystąpienia oraz ciężkość efektów ubocznych i komplikacji po zabiegu są minimalne, a czas powrotu do normalnej aktywności, w porównaniu z innymi metodami liposukcji, skrócony.

Posiadamy ogromne doświadczenie w stosowaniu tej metody, gdyż już jako drugi ośrodek w Polsce posiadaliśmy urządzenia do liposukcji ultradźwiękowej metodą VASER. W naszej klinice oferujemy aż 10 rodzajów liposukcji, dlatego macie Państwo pewność, że wybierzemy wspólnie najlepszą i najskuteczniejszą metodą usunięcia niechcianego tłuszczu.

Zobacz filmy z zabiegu Liposukcji Vaser Lipo brzucha i ud

 

Czego mogę się spodziewać podczas zabiegu VASER Lipo

 

Zapraszamy na liposukcję ultradźwiękową Vaser Lipo do Centrum Liposukcji Warszawa, Józefów. Zobacz efekty przed i po liposukcji ultradźwiękowej VaserLipo.

 • Czas trwania zabiegu w zależności od okolicy zabiegu od 2 do 5 godzin
  Wymagane badania  

  badania krwi morfologia, jonogram, koagulogram, , lipidogram, glukoza,mocznik, kreatynina, Aspat, Alat, badanie EKG – po 50 r.ż

  Znieczulenie tumescencyjne z dożylną sedacją i analgezją
  Rekonwalescencja noszenie ubranka pozabiegowego ok. 4-6 tygodni
  Zdjęcie szwów po 7-10 dniach

Przed i PO

Przed i PO

O liposukcji wiemy wszystko. 10 rodzajów zabiegów liposukcji w jednym miejscu.

Opinie Klientów