Liposukcja HD (ang. high-definition) klatki piersiowej u mężczyzn

Liposukcja HD (high-definition) klatki piersiowej u mężczyzn

Liposukcja HD. Niesatysfakcjonujący wygląd klatki piersiowej a zwłaszcza okolicy brodawek sutkowych jest jednym z najczęstszych powodów zgłaszania się mężczyzn do chirurga. Nadmierne depozyty tłuszczowe nad mięśniami piersiowymi powodują zacieranie ich kształtu. Ponad to problemem może być również ginekomastia, czyli obecność nadmiernie rozwiniętych gruczołów piersiowych. Jednoczesne współistnienie ginekomastii gruczołowej i tłuszczowej wymaga kompilacji różnych technik chirurgicznych. Tłuszczową usuwamy poprzez liposukcję, natomiast gruczołową wycięciem chirurgicznym. Nie ma też przeszkód, aby obie te techniki wykonać jednocześnie.

Liposukcja ultradźwiękowa (Vaser) oraz infradźwiękowa ( N.I.L.) to w zasadzie jedyne rodzaje liposukcji, które umożliwiają wykonanie tzw. rzeźbienia ciała czyli HD-lipo. Technika HD polega na nadaniu kształtu oraz podkreśleniu naturalnej muskulatury. Często łączy się to z koniecznością wykonania przeszczepu tłuszczu.

Operacja techniką HD różni się w zależności od masy ciała pacjenta i warunków miejscowych. Dla potrzeb planowania dzieli się pacjentów na : szczupłych, otyłych, atletycznych i z ginekomastią.

Niestety, nie wszyscy pacjenci chcący poddać się liposukcji, kwalifikują się do tej szczególnej techniki. Nie wykonuje się jej u pacjentów ze sporym nadmiarem skóry, z rozległymi rozstępami, po znacznej utracie masy ciała i u otyłych. Najlepszym kandydatem zatem do techniki HD jest dość szczupły pacjent z rozwiniętą masą mięśniową, ale wymagający modelowania. Zalicza się do nich także szczupłych pacjentów z ginekomastią gruczołową.

 

U otyłych pacjentów lub z nadwagą zabieg należy rozszerzyć o obszar poza mięśniami piersiowymi, zwłaszcza bocznie. Liposukcję wykonuje się w obu warstwach tłuszczu, w technice Vaser szczególną uwagę poświęcając podgrzaniu skóry w celu poprawy jej jakości. Można ją połączyć z przeszczepem tłuszczu w górne pole mięśnia piersiowego większego. U szczupłych pacjentów konieczne bywa wykonanie przeszczepu tłuszczu w mięśnie piersiowe a liposukcja wykonywana jest jedynie w warstwie powierzchownej tłuszczu. U pacjentów z ginekomastią prawdziwą należy wyciąć gruczoły piersiowe.
Modelowanie i tworzenie obszarów zagłebień (ang. Negative spaces) jest uwarunkowane anatomią i jest to najważniejszy element techniki HD. Tak, jak obrysowywanie pacjenta przed zabiegiem. To w tych obszarach należy usunąć jak najwięcej tkanki tłuszczowej, szczególną uwagę poświęcając warstwie powierzchownej tuż pod skórą.

 

W praktyce technikę HD klatki piersiowej wykonuje się razem z HD brzucha i talii. Wtedy uzyskujemy harmonijny wygląd całej sylwetki.

Kwalifikacja do zabiegu oraz wybór odpowiedniej techniki następuje podczas konsultacji lekarskiej. Po wykonaniu niezbędnych badań laboratoryjnych i usg (jeśli konieczne) oraz wykluczeniu przeciwskazań można przystąpić do zabiegu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (z wykorzystaniem specjalnego roztworu tumescencyjnego) oraz dożylnym. Po operacji obowiązkiem każdego pacjenta są masaże- przeważnie u wyspecjalizowanych w drenażu limfatycznym fizjoterapeutów. Efekty można podziwiać właściwie od razu a ostateczne rezultaty po kilku miesiącach, gdy całkowicie miną obrzęki.

Specjalista chirurg – więcej na temat modelowania sylwetki techniką high-definition –  Liposukcja HD

O liposukcji wiemy wszystko. 10 rodzajów zabiegów liposukcji w jednym miejscu.