Liposukcja wspierana strumieniem wodnym (WAL)

Liposukcja Body Jet

Liposukcja Body Jet w Centrum Liposukcji Warszawa, Józefów

Body Jet®, WAL (Water assisted liposuction – liposukcja wspomagana strumieniem wody) to metoda liposukcji wykorzystująca ciągły strumień cieczy do rozbicia podskórnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo, komfort i efektywność dla pacjenta (Body-Jet).

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym połączonym z sedacją nie wymagającym hospitalizacji. Podczas liposukcji Body Jet w pierwszym etapie, nazywanym infiltracją, podawany jest pod ciśnieniem roztwór, który znieczula operowaną okolicę. W następnym etapie tą specjalną kaniulą podaje się pod ciśnieniem płyn, który rozluźnia tłuszcz, czyli uwalnia komórki tłuszczowe z tkanki łącznej nie uszkadzając jednocześnie bardziej włóknistych struktur (takich jak nerwy i naczynia). W tym samym czasie jest on odsysany wraz z niepożądanymi komórkami tłuszczowymi. Zastosowana ciecz, nazywana roztworem tumescencyjnym zawiera między innymi adrenalinę i lignokainę przez co jednocześnie znieczula operowany obszar oraz zwęża naczynia krwionośne minimalizując krwawienie. Dodatkowo wykorzystanie tego roztworu pozwala zmniejszyć ilość podawanych leków anestetycznych i skrócić czas ekspozycji pacjenta na ich działanie. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny dla pacjenta, a ryzyko wystąpienia powikłań, a nawet efektów ubocznych – minimalne.

body jet liposukcjaW wyniku miejscowego obkurczenia naczyń krwionośnych dzięki adrenalinie usunięta tkanka tłuszczowa zawiera zwykle jedynie 1-3% krwi. Podczas zabiegu klasycznej liposukcji wykonywanej w znieczuleniu ogólnym ilość ta może dochodzić nawet do 40%. Może to wywołać konieczność transfuzji krwi w trakcie zabiegu. Polepszona w Body Jet hemostaza nie tylko zmniejsza utratę krwi, ale również redukuje ilość i wielkość siniaków oraz wylewów krwawych, przyspiesza regenerację tkanek i czas rekonwalescencji po zabiegu. Niekwestionowaną przewagą Body Jet jest brak obrzęku tkanki podskórnej podczas zabiegu. Pozwala to operującemu chirurgowi dokładnie na bieżąco śledzić pojawianie się efektu i dokładnie modelować ciało.

 

 

Wykorzystywany w naszym ośrodku sprzęt zapewniający dużą efektywność i pozwala w czasie jednego zabiegu usunąć nawet bardzo duże ilości tłuszczu z takich okolic jak:

 • Brzuch
 • Talia
 • Uda wewnętrzne
 • Uda zewnętrzne
 • Kolana
 • Łydki
 • Plecy
 • Ramiona
 • Podbródek
 • Chomiki
 • Pośladki
 • Fałd bananowy
 • Lipomastia, ginekomastia tłuszczowa
 • Wzgórek łonowy

Kolejnym i niezaprzeczalnym atutem tej technologii (Body Jet) jest uzyskanie w wyniku liposukcji nieuszkodzonych zgrupowań komórek tłuszczowych, tzw. mikro przeszczepów (micrografts) wraz z komórkami macierzystymi zawartymi w tkance tłuszczowej, które można wykorzystać w procedurach modelowania ciała np. powiększania piersi.  Zabieg ten nazwano metodą BEAULI – Breast Augmentation by Lipotransfer, co w tłumaczeniu oznacza powiększenie piersi z zastosowaniem przeszczepu tłuszczu. Najlepsze efekty uzyskuje się po wszczepieniu 150-220 ml pobranego materiału. Przy takiej ilości trwale pozostaje ok. 70 80ml. Dlatego tez najlepsze efekty uzyskuje się przy 2-3 krotnym zabiegu, gdyż średnio powiększamy wtedy piersi o około 150-200ml.

body jet informacje

Byliśmy drugim ośrodkiem w Polsce, który stosował metodę liposukcji wspieranej strumieniem wody czyli Body Jet. Dlatego możemy mianować się pionierami tej metody na rynku liposukcji w Polsce. Jednak w naszym ośrodku oferujemy łącznie aż 10 różnych metod liposukcji i posiadamy ogromne doświadczenie w ich stosowaniu, dzięki któremu, po konsultacji, możemy dobrać najwłaściwszą metodę do każdego pacjenta.

 • Czas trwania zabiegu w zależności od okolicy zabiegu od 2 do 6 godzin
  Wymagane badania  

  badania krwi morfologia, jonogram, koagulogram, , lipidogram, glukoza,mocznik, kreatynina, Aspat, Alat, badanie EKG – po 50 r.ż

  Znieczulenie tumescencyjne z dożylną sedacją i analgezją
  Rekonwalescencja noszenie ubranka pozabiegowego ok. 4-5 tygodni
  Zdjęcie szwów po 7-10 dniach

O liposukcji wiemy wszystko. 10 rodzajów zabiegów liposukcji w jednym miejscu.

Opinie Klientów