Zabiegi po liposukcji

Po zabiegu liposukcji

Warto zdawać sobie sprawę, że proces modelowania ciała nie kończy się wraz z zabiegiem liposukcji. Dochodzenie do optymalnego efektu zabiegu trwa kilka miesięcy. I to właśnie postępowanie pozabiegowe i stosowanie się przez pacjenta do zaleceń lekarza ma kluczową rolę w trwałym, finalnym rezultacie. Trzeba pamiętać, że po usunięciu tkanki tłuszczowej z pod skóry może pojawić się efekt jej „nadmiaru” w postaci nieatrakcyjnych zmarszczek i zwisów. Dlatego naszą filozofią jest stosowanie u pacjentów po zabiegu liposukcji wielu metod pobudzających tkankę łączną i skórę, poprawianie przepływu limfatycznego i neowaskularyzację, które finalnie wspomagają obkurczanie skóry i pomagają uzyskać możliwie najlepszy rezultat końcowy.

Karboksyterapia

Karboksyterapia jest metodą, która wykorzystuje dwutlenek węgla CO2 do celów terapeutycznych. Zabiegi Karboksyterapii mają zastosowanie w medycynie estetycznej jak i w zabiegach leczniczych. Dwutlenek węgla CO2 podawany jest poprzez specjalne urządzenie drogą śródskórną lub podskórną. Wstrzykiwany pod skórę CO2 powoduje zwiększenie ukrwienia danej okolicy, tworzenie mikrokrążenia, co skutkuje lepszym odżywieniem skóry, jej pobudzeniem i tworzeniem nowych włókien kolagenu. Dodatkowo wykorzystuje działanie lipolityczne czyli odtłuszczające. Karboksyterapia jednym z najlepszych zabiegów stosowanych po zabiegach liposukcji.

 


 

Masaż Endodermolipolityczny

Masaż endodermolipolityczny AnchorFree V8+RF+laser940nm

Zabieg ten polega na oddziaływaniu na skórę i podskórną tkankę łączną poprzez zastosowanie precyzyjnego masażu mechanicznego z równoczesnym wykorzystaniem podciśnienia, systemu nagrzewania podczerwienią oraz prądu w zakresie fal radiowych (RF). Jest skutecznym masażem poprawiającym kondycję skóry po zabiegach liposukcji. Jego działanie opiera się na 4 mechanizmach:

  • Masaż mechaniczny – poprawia drenaż limfatyczny, uwalnia i rozmasowuje wszelkiego rodzaju złogi, odpowiadające za nierówności oraz cellulit. Dodatkowo uruchamiając skórę nad nowym kształtem ciała pomaga jej się do niego dopasować.
  • Radiofrekwencja (RF) – czyli działanie prądu na częstotliwościach radiowych penetrującego na głębokość do 2-3 cm. Sprawia ona, że pobudzane do syntezy nowego kolagenu są warstwy włókniste skóry i tkanka podskórna odpowiedzialne za jędrność i sprężystość skóry.
  • Promienie podczerwone (IR) – powodują podgrzanie skóry i tkanki podskórnej i dodatkowo pobudzają komórki do produkcji kolagenu. Dodatkowo zwiększają ukrwienie, utlenowanie i metabolizm w poddanych zabiegowi okolicach.
  • Masaż podciśnieniowy – zasysając skórę poprawia się jej ukrwienie, pobudza metabolizm i ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej oraz złogów cellulitowych.

 

Presoterapia

Presoterapia jest rodzajem masażu limfatycznego. Dzięki odpowiednio wywieranemu uciskowi na tkanki takie jak skóra, tkanka podskórna, mięsnie kończyn dolnych pomaga usunąć nadmiar chłonki (limfy) nagromadzonej w kończynach. Dodatkowo w okolicach poddanych zabiegowi liposukcji może przyspieszać wydalanie rozbitych złogów tłuszczu. Dzięki temu może być stosowany jako element uzupełniający zabiegi liposukcji na kończynach dolnych. Działanie presoterapii będzie miało w tym przypadku na celu przyspieszenie regeneracji naczyń chłonnych kończyn dolnych, usunięcie nadmiaru zalegającej chłonki, a co za tym idzie będzie skracać okres rekonwalescencji.


 

Drenaż limfatyczny

Manualny drenaż limfatyczny to specjalny rodzaj masażu wspomagający w tkance podskórnej przepływ chłonki. Terapia ta ma na celu jak najszybsze zniwelowanie obrzęku występującego po zabiegu, a także uruchomienie naruszonych tkanek w celu przyspieszenia ich regeneracji. Wykonuje się go już w okolicach 5-6 doby po operacji. Powoduje szybsze gojenie, sprawia, że dyskomfort towarzyszący zabiegowi jest krótszy i pozwala skrócić czas rekonwalescencji. Jego stosowanie skutkuje szybszym osiągnięciem efektów zabiegu, które są zwykle bardziej zadowalające dla pacjenta i bardziej trwałe. W zakresie drenażu  limfatycznego współpracujemy  z gabinetem Rehabilitacja Wawer (drenazlimfatyczny.waw.pl)


Kawitacja

Gdy działamy na tkankę energią ultradźwiękową, po odpowiednim dobraniu parametrów możliwe jest wytworzenie w obrębie np. podskórnego tłuszczu zjawiska tzw. kawitacji. Oznacza to pojawianie się mikropęcherzyków, które zapadając się uszkadzają adipocyty, czyli komórki tłuszczowe. Później ich zawartość jest naturalnie usuwana z organizmu poprzez metabolizm wątrobowy oraz nerki. Zabieg ma jedna ograniczone działanie i może być zastosowany np. u pacjentów, u których po liposukcji pozostały niewielkie nierówności, w celu ich zniwelowania.


Zimny Laser

Dostępne w naszej klinice urządzenie posiada specjalne głowice emitujące światło o długości 650 nm. Laser generuje wiązkę w tzw. postaci kolumnowej, co zwiększa ilość uwalnianego tłuszczu i zwiększa efektywność zabiegu, ale jednocześnie nie stwarza ryzyka powstania nierówności i zapobiega nadmiernemu rozluźnieniu skóry. Wiązka dociera głęboko w głąb skóry i dalej kierowana jest na komórki tłuszczowe, w których dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej. Powoduje ona degradację trójglicerydów do wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu, które są usuwane naturalna drogą z organizmu. Proces ten dodatkowo możemy wspomagać stosując masaż poprawiający krążenie limfatyczne. Działanie lasera nie uszkadza sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych.


RF wielopolarny
Multipolar RF

RF wielopolarny
Multipolar RF, czyli działanie wielobiegunowego prądu o częstotliwości radiowej działa na głębokości do ok. 3cm podgrzewając tkanki do 40-60 st C co doprowadza do selektywnego podniesienia temperatury komórek skóry i tkanki podskórnej oraz macierzy zewnątrzkomórkowej, w obrębie których wytwarzane są włókna kolagenowe. Zogniskowane podgrzewanie powoduje skurcz włókien, powodujące wyraźną poprawę napięcia skóry, a jednocześnie zwiększa metabolizm fibroblastów i pobudza je do namnażania, przyspieszając produkcję śródskórną nowych włókien kolagenu i elastyny.

O liposukcji wiemy wszystko. 10 rodzajów zabiegów liposukcji w jednym miejscu.

Opinie Klientów