Liposukcja ramion – jak pozbyć się niechcianych „pelikanów”?

Dużo uwagi skupia się dziś na wyglądzie brzucha, pośladków czy ud. Mniej popularnym obszarem są ramiona. Niesłusznie. Każda kobieta, która zmaga się z tzw. motylkami czy pelikanami, wie zapewne, jak duży dyskomfort może powodować obwisła skóra na ramionach.

Noszenie ubrań na ramiączkach czy nawet z krótkimi rękawami staje się kłopotem, a wygląd rąk – przyczyną kompleksów. Są jednak sposoby na to, by pozbyć się problemu i odzyskać dawny wygląd ramion. Pomogą Ci w tym z jednej strony ćwiczenia i dieta, z drugiej zabiegi medycyny estetycznej, takie jak liposukcja ramion.

Sprawdź, dlaczego skóra na ramionach obwisa i jak odsysanie tłuszczu może pomóc przywrócić jej jędrność.

Obwisła skóra na ramionach – czy przyczyną jest tylko wiek?

Naturalne procesy starzenia się powodują, że wraz z upływem lat zanikają włókna kolagenowe oraz elastyna, a skóra traci jędrność i coraz bardziej poddaje się działaniu grawitacji. Dotyczy to nie tylko skóry twarzy, ale też całego ciała. Miejscami, które dotkliwie odczuwają bieg czasu, są m.in. ramiona. Wiedzą o tym przede wszystkim kobiety (mężczyzn problem tzw. motylków czy pelikanów dotyka w mniejszym stopniu). Jednak upływ czasu nie jest jedyną przyczyną luźnej, wiszącej skóry ramion. Młode osoby również mogą borykać się z tym problemem. Dlaczego?

Obwisła skóra na ramionach może być też skutkiem nadmiaru tłuszczu. Wzrost tkanki tłuszczowej powoduje utratę elastyczności i jędrności skóry. Nie pomaga brak aktywności fizycznej, zła dieta i małe nawodnienie. Sytuację może jeszcze bardziej nasilać nagła i radykalna utrata wagi połączona z brakiem wzmacniania mięśni. Rozciągnięta skóra nie ma szans na naturalne obkurczenie się. 

Dlaczego problem obwisłej skóry dotyka przede wszystkim kobiety? Wynika to z fizjologicznych uwarunkowań. Tkanka mięśniowa na męskich ramionach jest bardziej rozbudowana niż na kobiecych, dzięki czemu skóra bardziej trzyma się w ryzach.

Jak pozbyć się efektu obwisłych ramion?

„Domowy” sposób na obwisłą skórę ramion to przede wszystkim ćwiczenia. Wzmacnianie mięśni w tym obszarze pomoże Ci poprawić jędrność skóry. Skup się przede wszystkim na wzmocnieniu tricepsów, ale nie zapominaj też o bicepsach – dzięki temu Twoje ręce nie tylko będą wyglądały lepiej, ale też będą silniejsze. 

W parze z ćwiczeniami musi iść też odpowiednia dieta i dobre nawodnienie organizmu. Jeśli będziesz ćwiczyć, ale nie zrezygnujesz z wysoko przetworzonego jedzenia i nie ograniczysz cukru, Twoje starania mogą nie przynieść upragnionych rezultatów. Jedz więcej warzyw i owoców, strączków, produktów pełnoziarnistych, chudego nabiału i ryb. Pamiętaj, by każdego dnia pić minimum 1,5 litra wody (a jeśli ćwiczysz to więcej).

Ćwiczenia i zdrowa dieta to podstawa Twoich działań, jednak często bez wsparcia „z zewnątrz” trudno jest uzyskać spektakularne rezultaty. Zwłaszcza jeśli skóra jest mocno rozciągnięta i obwisła. Wsparciem z zewnątrz może być medycyna estetyczna i zabiegi takie jak liposukcja ramion połączona z zabiegiem obkurczania skóry. 

Liposukcja – czy działa na obwisłą skórę ramion?

Jeśli przyczyną obwisłych ramion jest nadmiar tkanki tłuszczowej, liposukcja może zdecydowanie pomóc uporać się z tym problemem. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę cienkich kaniuli i na odseparowaniu tłuszczu od otaczających go tkanek, a potem na odessaniu tłuszczu z ciała. Więcej na temat samego zabiegu przeczytasz na naszej stronie w zakładce zabiegi i na naszym blogu.

Liposukcja jest zabiegiem, który nie tylko pozwala usunąć niechcianą tkankę tłuszczową, ale też umożliwia rzeźbienie sylwetki. Dzięki temu ramiona mogą zyskać wymarzony przez Ciebie kształt. 

Co więcej, zabieg liposukcji można połączyć z innymi zabiegami i dzięki temu upiec kilka pieczeni na jednym ogniu. Takimi zabiegami są m.in.:

  • Obkurczanie skóry (RENUVION) – to doskonałe uzupełnienie liposukcji, którego celem jest obkurczanie skóry i stymulacja produkcji włókien kolagenowych. Dzięki temu możemy uzyskać jeszcze lepszy efekt ujędrnienia, wygładzenia i obkurczenia skóry (nawet o 30%). Warto wiedzieć, że zabieg ten można wykonać niezależnie od liposukcji, co oznacza, że jeśli przyczyną obwisłych ramion nie jest nadmiar tłuszczu (tylko np. wcześniejsza utrata wagi czy wiek), to Renuvion może być skuteczną metodą pozbycia się „pelikanów”.
  • Lipotransfer – odessany z ramion tłuszcz można opracować i przeszczepić w inne miejsce ciała. W Centrum Liposukcji wykonujemy przeszczep tłuszczu w okolice takie jak twarz, szyja, dekolt, dłonie (dla ujędrnienia i wypełnienia tych obszarów), a także piersi czy pośladki (w celu ich powiększenia i wypełnienia).

Liposukcja ramion jest skutecznym sposobem na uporanie się z problemem obwisłej skóry na ramionach. Szczególnie w połączeniu z zabiegiem Renuvion lub innymi zabiegami wspomagającymi pozwoli Ci na nowo cieszyć się pięknymi ramionami i odzyskać zachwianą, lub utraconą pewność siebie.

Oferujemy 10 rodzajów liposukcji