Liposukcja ud – na czym polega i jak się ją wykonuje?

Liposukcja ud

Liposukcja to zabieg przeznaczony dla osób, które nie mogą uporać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w konkretnych partiach ciała, np. w okolicach ud. Tkankę tłuszczową usuwa się przy pomocy kaniuli wprowadzonych pod skórę. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego w czasie jego trwania pacjent nie czuje dyskomfortu. Liposukcja ud pozwala znacznie je wyszczuplić, a do tego widocznie zmniejszyć cellulit. Dowiedz się więcej o efektach liposukcji ud i metodach odsysania tłuszczu.

Jakie efekty może dać liposukcja ud?

Liposukcja ud pozwala znacznie je wysmuklić i zmniejszyć ich objętość nawet o kilka centymetrów. Tłuszcz może zostać usunięty zarówno z zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony ud. Niezależnie więc od tego, w którym miejscu odkłada się nadprogramowa, niechciana tkanka tłuszczowa, można skutecznie ją usuną. Dodatkową korzyścią, jaką przynosi liposukcja ud, jest także widoczna redukcja cellulitu.

W trakcie jednego zabiegu możliwe jest usunięcie do około 4 litrów tkanki tłuszczowej.

Pierwsze efekty liposukcji są widoczne tuż po zabiegu – tym bardziej, im więcej tłuszczu zostało odessane z ciała pacjenta. Jednak z ostatecznych rezultatów można cieszyć się po tym, jak opuchlizna pozabiegowa całkowicie ustąpi, a tkanki w obszarze poddanym liposukcji całkowicie się zregenerują. Może to trwać kilkanaście tygodni. Wszystko zależy m.in. od predyspozycji pacjenta, a także od tego, czy stosuje się do zaleceń pooperacyjnych.

Czy efekty liposukcji ud są trwałe? Tak, jednak, aby ponownie nie przytyć, należy zdrowo się odżywiać i uprawiać regularną, dopasowaną do siebie aktywność fizyczną.

Może Cię zainteresować: Czy po liposukcji można przytyć?

Kiedy widać efekty liposukcji ud i czy są trwałe?

Jakie są metody odsysania tłuszczu z ud?

Metod liposukcji ud (oraz innych partii ciała) jest wiele. W Centrum Liposukcji oferujemy naszym pacjentom aż 10 różnych rodzajów zabiegów. Dzięki temu z najwyższą precyzją możemy dobrać metodę do indywidualnych potrzeb każdej osoby, tak by uzyskać jak najlepsze rezultaty.

  • Liposukcja Vaser Lipo – to innowacyjna metoda, dzięki której zabieg odsysania tłuszczu jest tylko minimalnie inwazyjny. Do jego wykonania wykorzystuje się energię ultradźwiękową, która pozwala w sposób niezwykle precyzyjny odseparować zbędną tkankę tłuszczową, a potem skutecznie ją usunąć. Liposukcja Vaser Lipo pozwala uzyskać wymarzone kształty ciała i jednocześnie znacznie skrócić czas rekonwalescencji. Więcej na temat tej metody przeczytasz tutaj.
  • Liposukcja SAL (klasyczna metoda odsysania tłuszczu) – aby usunąć zbędną tkankę tłuszczową, pod skórę wprowadzane są cienkie kaniule, podłączone z drugiej strony do aparatu wytwarzającego ujemne ciśnienie. Tkanka tłuszczowa jest uszkadzana w sposób kontrolowany i odsysana z ciała pacjenta.
  • Liposukcja wibracyjna PAL – kaniule wprowadzane do tkanki podskórnej wibrują i poruszają się w kierunku przód-tył. To ułatwia oddzielanie komórek tłuszczowych i odsysanie tłuszczu.
  • Liposukcja laserowa LAL (SmartLipo)– do tkanki tłuszczowej wprowadza się kaniulę ze światłowodem lasera. Energia, jaką emituje laser, rozpuszcza tkankę tłuszczową, co ułatwia odessanie materiału i sprawia, że zabieg jest jeszcze efektywniejszy. Więcej o liposukcji laserowej Smart Lipo przeczytasz tutaj.
  • Liposukcja wodna WAL (BodyJet) – w tym przypadku komórki tłuszczowe są uwalniane za sprawą specjalnego roztworu wprowadzanego pod skórę pod ciśnieniem. Substancja ta jednocześnie zwęża naczynia krwionośne, co minimalizuje krwawienie, a także znieczula obszar poddawany zabiegowi. Więcej o metodzie BodyJet znajdziesz tutaj.
  • Liposukcja rotacyjna NIL (Vibrolipo, infrakcyjna) – kaniule wprowadzone pod skórę poruszają się w 3 płaszczyznach i jednocześnie emitują infradźwięki. Tłuszcz zostaje uwolniony z otaczających struktur włóknisto-naczyniowo-nerwowych, a następnie usunięty z ciała. Bardziej szczegółowe informacje o Vibrolipo znajdziesz tutaj.

Wymienione metody liposukcji można łączyć ze sobą, by uzyskać jeszcze bardziej zadowalające i trwałe efekty. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta. W Centrum Liposukcji łączymy zabiegi w następujący sposób:

  • Liposukcja WAL (BodyJest) i LAL (laserowa),
  • Liposukcja PAL (wibracujna) i LAL (laserowa),
  • Liposukcja NIL (rotacyjna) i LAL (laserowa),
  • Liposukcja VaserLipo i NIL (rotacyjna).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przebiegu zabiegu, przygotowania do liposukcji czy czasu rekonwalescencji, zapraszamy do sekcji Warto wiedzieć na naszej stronie.

Film z zabiegu liposukcji ud

Zobacz zdjęcia przed i po liposukcji ud – kliknij aby powiększyć

Oferujemy 10 rodzajów liposukcji